• Uroczyste wręczenie laptopów uczniom klasy czwartej

• 27 września uczniowie klasy czwartej  uroczyście odebrali z rąk Wójta Gminy Księżpol Pana Jarosława Piskorskiego komputery  z programu „Laptop dla ucznia”. Jest to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Uczniowie mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać  swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.

• Święto pieczonego ziemniaka

• Tradycyjnie  jesienią wychowawcy klas wraz ze swymi podopiecznymi organizują „Święto pieczonego ziemniaka”. 22 września uczniowie klasy V i VI bawili się wspólnie przy ognisku w pobliżu szkoły. Organizowali zabawę w „chowanego”, gry w piłkę, piekli kiełbaski i ziemniaki. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała integrowaniu się na Świerzym powietrzu.

• Narodowe Czytanie

• Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli aktywny udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie, która miała miejsce 12 września 2023 r.

W tym roku odbyła się  dwunasta odsłona akcji, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i  za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Prezydent RP Andrzej Duda tak napisał w liście skierowanym do uczestników akcji:

Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności.

Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.