• Szkolny Dzień Zdrowia

• Dnia 20 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem „Książka ci powie, jak dbać o zdrowie”. Akcja została zorganizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jednym z wielu zadań szkoły jest szeroko rozumiana promocja zdrowia, a nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania mające na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia.  Staramy się, aby uczniowie nabywali wiedzę prozdrowotną oraz uczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu.

Program obejmował:

1. Przygotowanie zdrowych potraw przez uczniów klas IV – VIII.

2. Konkurs recytatorski wierszy o zdrowiu dla uczniów klas 0 -VIII.

3. Ćwiczenia pod okiem instruktorki tańca fitness pani Agnieszki Źółkowskiej.

Starożytny filozof Sokrates powiedział: „Człowiek nie żyje, aby jeść, ale je, aby żyć”.

• Loteria fantowa

Najaktywniejsi wolontariusze to: Lena Okapiec, Klaudia Kaproń, Martyna Szczerska, Magdalena Bździuch, Kinga Źółkowska i Justyna Blask.

Dochód z loterii zostanie przeznaczony na rzecz potrzebujących.

• Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Czytamy”

• Dnia 28 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną pt. „Czytamy”.  Zadaniem uczniów było narysować rysunek związany ze sceną z wybranej książki.  Celem  było zmotywowanie do czytania, a także rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności. Komisja przyznała następujące miejsca:

Miejsce I : Mateusz Kowalik -  klasa I, Dagmara Surmacz -  klasa II

Miejsce II : Jakub Łubiarz – klasa III, Adriana Okapiec – klasa II

Miejsce III : Jakub Kaproń – klasa II, Julia Bździuch – klasa II

Wyróżnienia:  Brajan Mazurek – klasa I, Gabriela Marczak – klasa I,

Bartłomiej Furmanek – klasa II, Kamila Ziółkowska – klasa II

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Dnia 5 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Rakówce odbył się uroczysty apele z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. W apelu wzieli uczniowie klas IV, VI, VII i VIII pod nadzorem Pani Iwony Migacz i Pana Grzegorz Oleszczaka.

• „ZEMSTA” W KLASOWYM TEATRZE

• W ramach utrwalania znajomości lektury obowiązkowej uczniowie klasy VII wcielili się w role aktorów i przedstawili wybrane scenki z komedii  Aleksandra Fredry pt. „Zemsta". Wykazali się wyjątkowym  talentem i niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów niezbędnych do inscenizacji. Wszystkim aktorom gratulujemy.

Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem sprawowała nauczycielka języka polskiego Barbara Kudach.

• Konkurs plastyczny pt. „Zajączek wielkanocny”

• W okresie przedświątecznym został w szkole ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Zajączek wielkanocny”. Wpłynęło 14 prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane bardzo starannie. Komisja konkursowa zgodnie orzekła, iż wszystkie prace ze względu na swą oryginalność zasługują na nagrodę. Fundatorem nagród w postaci przyborów do rysownia i batonów była Rada Rodziców.