• Szkoła pamięta

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Nauki i Edukacji. W tym roku to już jej czwarta edycja. Zachęca ona szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego w czwartek 27-go października odwiedzili cmentarz w Księżpolu. Uporządkowane zostały groby żołnierzy poległych w czasie wojny i zapalone znicze. Chwilą ciszy i modlitwy uczniowie uczcili pamięć poległych.

          • Akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego

          • Dnia 25 października odbyła się akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego. Uczniowie klas IV, V i VII, pod kierunkiem pani katechetki, Małgorzaty Jurek, przygotowali i zaprezentowali krótki montaż słowno- muzyczny.

          • Dzień głośnego czytania

          • 12 października uczniowie naszej szkoły brali udział w wydarzeniu pt. „Dzień głośnego czytania”. Jest to ogólnopolska inicjatywa, której patronką jest Janina Porazińska – wybitna pisarka, autorka wielu książek dla dzieci.  Głównym celem akcji było motywowanie uczniów do czytania, sięgania po różnorodne tytuły, czytania nie tylko lektur, ale również wierszy i innych opowiadań.  Uczniowie mieli okazję wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych książek, podzielić się z innymi ciekawymi historiami i doświadczeniami. 

          • Pokazy fizyczne na Wydziale Matematyczno - Fizyczno – Informatycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

          • W dniu 22.09.2022r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Lublina. Głównym celem wycieczki był udział w 62 pokazach fizycznych na Wydziale Matematyczno - Fizyczno – Informatycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli szereg ciekawych doświadczeń z zakresu: Elektrostatyka Płyny Ruch obrotowy Światło i oko. W atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe eksperymenty, trudne i niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych. Wybrani uczniowie mogli współuczestniczyć w pokazie jako asystenci. Nasi uczniowie z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę.

            Oprócz pokazów uczniowie mieli okazję obejrzeć premierowy film „Orlęta. Grodno ‘39” oraz odwiedzić park trampolin.

          • Wycieczka integracyjna klas IV- V

          • Dnia 3 października 2022 r. uczniowie klasy IV i V brali udział w wycieczce do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów i stworzenie im możliwości do wspólnej zabawy. W Rzeszowie uczniowie obejrzeli film animowany „Pies XXL” oraz odwiedzili park trampolin.  Po pysznym obiedzie dzieci wróciły do domu.

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września 2022 r. cała szkoła obchodziła Dzień Chłopaka. Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie - takie przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Dziewczynki przygotowały im wspaniałe prezenty i składały serdeczne życzenia. Z okazji ich święta nie byli oni tego dnia odpytywani.

                     Przypomnijmy historię tego święta. Dzień Chłopca powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Po raz pierwszy obchodzony był w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Dlatego, że jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach, na przykład w Indiach świętuje się 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego. W Wielkiej Brytanii i Irlandii Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy czcić to święto. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca jako „Dzień Mężczyzny”.

          • Sprzątanie świata

          • „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

            „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

        brak danych