• Szkolny VI Pokaz Talentów

•  „Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu.

Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

Stanisław Staszic

22 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się VI Pokaz Talentów zorganizowany przez panią Agatę Blicharz i panią Barbarę Kudach we współpracy z wychowawcami wszystkich oddziałów.

Jego celem było zaprezentowanie tych najmłodszych i tych nieco starszych, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie swojego otoczenia.

Wydarzenie to miało na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Na scenie można było podziwiać przeróżne talenty: wokalne, językowe, akrobatyczno - gimnastyczne, recytatorskie oraz plastyczne, a także ciekawe choreografie taneczne.

Talenty i pasje mogą być różnorodne. Nasza szkoła przyczynia się do ich odkrywania, promocji i wspierania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności. Dziękujemy również rodzicom za obecność i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

• Lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego

• 21 marca 2023r. w szkole na drzwiach wejściowych została zamieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego.

Przypominamy!

Od 21.03.2023r. do 28.03.2023r. prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego.

Druki ,,potwierdzenia" dostępne są w sekretariacie szkoły.

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego zostanie zamieszczona w szkole na drzwiach wejściowych w dniu 29 marca 2023r. o godz. 12.00

• Lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej

• 20 marca 2023r. w szkole na drzwiach wejściowych została zamieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej.

Przypominamy!

Od 20.03.2023r. do 27.03.2023r. prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia do klasy pierwszej.

Druki ,,potwierdzenia" dostępne są w sekretariacie szkoły.

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy pierwszej zostanie zamieszczona w szkole na drzwiach wejściowych w dniu 28 marca 2023r. o godz. 12.00

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca. Tego dnia kobiety małe i duże, starsze i młodsze otrzymują prezenty i życzenia.

W środę 8-go marca w naszej szkole ten dzień obchodzony był w szczególny sposób. Męska część społeczności uczniowskiej wręczyła swoim koleżankom kwiaty, słodkości i inne upominki.

Uczniowie nie zapomnieli też o swoich paniach – nauczycielkach, którym wręczyli piękne bukiety.

• Projekt SensoSmyki - Historia Dinozaurów

• Nasze Przedszkolaki wykonały wiosenne zadanie w Projekcie SensoSmyki - Poznały Historię Dinozaurów. Dino - wykopaliska to było ciekawa zabawa sensoryczna dla dzieci. Wykopaliska zabawkowych dinozaurów to nie tylko zabawa to przygoda, która pozwala poczuć się odkrywcą, rozbudzić ciekawość, sprawiła radość a ponadto dostarczyła bodźców sensorycznych. Było także odnajdowanie dinozaura po śladach oraz eksperymentowanie w trakcie odnajdowania sposobu na wydostanie dinozaura z lodowego jaja. Temat dinozaurów przyniósł przedszkolakom dużo nowych wiadomości i rozwinął różnorodne kompetencje.

• Dzień z Kici Kocią

• W marcu biblioteka szkolna zorganizowała w oddziałach 3-4 latków i 5-6 latków  „Dzień z Kici Kocią”.  Był on kolejną okazją do wspólnego czytania książek. Tym razem bohaterką spotkania była słynna wśród młodszych czytelników Kicia Kocia. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie wiedzy na temat kotki. Następnie dziewczynki z aktywu bibliotecznego przebrane za koty przeczytały maluchom kilka przygód Kici Koci, natomiast na koniec spotkania odbył się konkurs plastyczny polegający na pokolorowaniu obrazków przedstawiających naszą bohaterkę i jej przyjaciół. Każda praca została nagrodzona słodkim upominkiem.

• Program dla szkół - informacja dla rodziców

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf